ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3854392
*
nr 385 4392
Spegel
+ fotkonsol med stenskiva, 1890-tal, höjd: 230 + 26
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 17:38:08
1
1.500 kr
5/11 18:56:01
2
1.700 kr
6/11 20:12:14
3
3.000 kr
6/11 22:31:36
4
2.300 kr
6/11 22:32:35
4
2.600 kr
6/11 22:34:58
4
2.900 kr
7/11 11:36:53
5
Vinnande bud
7/11 15:22:13
3
3.200 kr
7/11 15:23:24
3
3.400 kr
7/11 15:25:00
3
3.600 kr
7/11 15:32:32
3
3.800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 385 4392
Spegel
+ fotkonsol med stenskiva, 1890-tal, höjd: 230 + 26
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 17:38:08 | 1 | 1.500 kr |
5/11 18:56:01 | 2 | 1.700 kr |
6/11 20:12:14 | 3 | 3.000 kr |
6/11 22:31:36 | 4 | 2.300 kr |
6/11 22:32:35 | 4 | 2.600 kr |
6/11 22:34:58 | 4 | 2.900 kr |
7/11 11:36:53 | 5 | Vinnande bud |
7/11 15:22:13 | 3 | 3.200 kr |
7/11 15:23:24 | 3 | 3.400 kr |
7/11 15:25:00 | 3 | 3.600 kr |
7/11 15:32:32 | 3 | 3.800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14